26
نوامبر

طراحی داخلی اتاق نشیمن بر اساس خصوصیات شخصی

طراحی داخلی اتاق نشیمن بر اساس خصوصیات شخصیتی صاحبان خانه صورت میگیرد.

پنج ویژگی شخصیتی در نحوه ی چیدمان و طراحی داخلی اتاق نشیمن نقش بسزایی دارند که بشرح ذیل می باشند:

  • شیک
  • خودمانی
  • خلاق
  • دوستدار آرامش
  • پویا

۱) شیک

اگر با مد پیش میروید و اطلاعاتتان به روز است بهتر است از ایده های زیر در طراحی داخلی اتاق نشیمن خود جهت زیباتر و ساده تر نشان دادن آن استفاده کنید. از رنگهای اصلی یا خنثی در طراحی داخلی استفاده کنید و یا با کمک رنگهای تند و تزیینات جدید ظاهر اتاق راشیک و امروزی کنید.

ایده های شیک

خطوط منظم – رویکردهای مینیمالیسم – طرح های کلاسیک – کتان و فلانل – مخمل و داماسک – چوب کم رنگ و سنگ آهک – دیوار قاب بندی شده – استیل و شیشه

۲) خودمانی

اگر دوست دارید به جای کت وشلوار و کفش پاشنه دار شلوار جین و کفش ورزشی بپوشید ,احتمالا اتاق نشیمن راحت و معمولی را ترجیح میدهید. پس در طراحی داخلی وسایل مورد علاقه تان را در اتاق نشیمن قرار دهید و با استفاده از پارچه های نرم و خوش بافت فضایی آرام و دوست داشتنی ایجاد کنید.

مشخصه های خودمانی بودن

پارچه ی جین و نخ و کتان پشمی – بافتنی – راحت و گرم – طرح های ساده

۳) خلاق

هنرمندان علاوه بر استفاده از طرح ها و مدل های متنوع در فضای خانه با رویکردهای فرهنگی نیز هماهنگ اند. میتوانید از طرح های منحصر به فرد و بینظیر مورد علاقه تان که متاثر از دنیای هنر و طراحی اند در دکوراسیون خانه تان استفاده کنید.

مشخصه های هنری

نمونه ها و کلکسیون رنگ – طراحی سبک قدیمی و جدید (گاهی در هم آمیخته می شوند)

۴) دوستدار آرامش

در عصر سرعت که مجبورید همه ی کارهای خود را به سرعت انجام دهیدخانه میتواند محیطی آرام برای استراحت شما باشد.

گرایش های افراد آرام

رنگ ها و مواد طبیعی – بافت نرم-عایق صوتی – رهایی

۵) پویا

این افراد چندان تمایلی ندارند که آرام در جایی بنشینند و زمان خود را بجای استراحت کردن صرف انجام کارهای مختلف میکنند.افراد پویا و انعطاف پذیر با جمع کردن وسایل اضافی و سازمان دهی فضای خانه زندگی پر مشغله و خانه ی شلوغ خود را نظم میدهند.

مشخصه های پویایی

کارآیی – مراقبت آسان – مصالح بادوام – دسترسی آسان – امکانات مناسب.

 

منبع:طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن -۱۰۱ راهکار مدیریتی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن برای دانشجویان استادکاران طراحان داخلی-مولف:بریجیت بدوانو مترجم : ریحانه شادپور