26
نوامبر

نکات کلیدی در دکوراسیون و طراحی داخلی نشیمن کوچک

اگر اتاق نشیمن شما بسیار کوچک است نکات زیر را به شما پیشنهاد میکنیم :

اثاثیه ی کوچک بخرید

اگر از مبلمان و اثاثیه ی کوچک در طراحی و دکوراسیون داخلی استفاده کنید، اتاق شما بزرگتر به نظر میرسد. هنگام خرید اندازه ی وسیله ی مورد نظرتان را با اندازه ی اتاقتان بسنجید. وسایلی که در فروشگاه بزرگ کوچک به نظر میرسند ،در خانه ی کوچک شما بزرگ به نظر میرسند. خانه ها روز به روز کوچکتر میشوند ،طراحان مبلمان انواع مختلفی از مبلمان و اثاثیه ی کوچک را با طرحهایی مناسب به بازار ارائه میدهند.

از طرح های ساده استفاده کنید

دکوراسیون ساده برای اتاق کوچک شما بسار مناسب است. از رنگبندی خنثی یا ضعیف استفاده کنید. می توانید یکی از دیوارها را با رنگی تند نقاشی کنید یا فقط روی یکی از کاغذ دیواری ها یا یکی از مبل ها پرده یا کرکره را طراحی کنید. اگر دوست دارید در دکوراسیون داخلی خود از کاغذ دیواری ها و یا پارچه های طرح دار استفاده کنید ،دقت کنید که همه ی آنها رنگ مشابه داشته باشند و از طرح یا تصاویر بسیار بزرگ در آنها استفاده نشده باشد.

هماهنگی

تعداد وسایل خانه را به حداقل برسانید و آنهایی را نگه دارید که زیبا و مفیدند. با خلق فضایی مرتب و پاکیزه و استفاده از رنگ و مواد طبیعی ، هماهنگی ایجاد کنید.

فضای دیوار

انبار کردن وسایل در اتاق های کوچک مشکل بزرگی است.به دنبال راه حل های غیر معمول باشید مثل آویزان کردن وسایلتان از یک ردیف میخ به سبک کوئیکر و یا استفاده از صندلی ها و میزها و یا سطوح کاری که به دیوار نصب و یا به طرف پایین دولا می شوند. آشغال و وسایل اضافی خود را در قفسه هایی نگه دارید که به رنگ دیوار رنگ آمیزی شده اند و کمتر دیده می شوند. این قفسه ها کم عمق اند و ارتفاع آنها تا سقف است.

خطای بصری

آینه ها اتاق را بزرگتر نشان می دهند و نور را منعکس می کنند بنابر این باید آنها را در جای مناسبی نصب کنید چون چندان خوشایند نیست که دیگران متوجه شوند شما مدام به خودتان نگاه می کنید و یا اشیا را دوتا می بینید.

در صورت امکان آینه را پشت سر خود یا در گوشه ی اتاق بگذارید و برای اینکه مانع از تلاقی نگاه ها شوید آن را در ارتفاع بالایی قرار دهید. پنجره های بزرگ و درها و دیوارهای شیشه کاری شده اتاق را نورانی تر می کنند و به لحاظ روانشناسی فضا را بزرگترجلوه می دهند.

منبع:طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن -۱۰۱ راهکار مدیریتی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن برای دانشجویان استادکاران طراحان داخلی-

مولف:بریجیت بدوانو مترجم : ریحانه شادپور